Stínění budov a změny klimatu v ČR

Předokenní rolety Příbram - vyhlídkaLetošní extrémně horké a suché léto jasně ukázalo, že i v našich krajinách s úmornými a dlouhými vedry musíme do budoucna počítat. Klimatické změny již nastaly a potvrzují to i závěry odborníků. Podle nich je nutné přizpůsobit se novým podmínkám, neboť jihoevropské klima se posunuje na sever, tedy i k nám.

Největší problémy s přehříváním se projevují v takzvaných tepelných ostrovech, tedy velkých aglomeracích. Také v zimě ubude mrazivých dní a rovněž sněhu na horách bude méně. Závěry jsou takové, že průměrné teploty by mohly do roku 2040 stoupnout o jeden stupeň. Pokud lidstvo nesníží produkci skleníkových plynů, tempo zvyšování průměrné teploty poroste. A to je vážný stav.

Adaptace budov na změnu klimatu

Podle odborníků, a letošní léto to jasně ukázalo, budeme vystaveni mnohem častějším a výraznějším výkyvům počasí. Těmito výkyvy trpí rovněž stavby jako takové. Jedná se především o materiály a konstrukční prvky, které budou muset být odolnější proti výraznějším teplotním výkyvům, extrémnějším srážkám i větru. Při rekonstrukcích staveb je tedy vhodné již nyní myslet na tyto změny. Studie Změny klimatu v Česku se tomuto tématu také věnuje.

Stínění budov je jedno z řešení

Řešení však existují, zvláště, co se týče snižování tepelného namáhání domů a bytů. Tím je například efektivní stínění. To je možno zajistit hned několika způsoby. Stíněním vnějším a vnitřním. Jako efektivnější se z pohledu změny klimatu jeví stínění vnější, jakými jsou například předokenní rolety a venkovní žaluzie. Zvláště předokenní rolety jsou podle odborného měření nejúčinnějším venkovním stíněním vhodným k stínění jižních stěn domů.

Stáhněte si tabulku účinností předokenních rolet.

Málo platné, stavební tepelné izolace sice jistým způsobem mohou přispívat k tomu, že se budovy v létě tolik nepřehřívají. To ale bohužel neplatí, pokud vedra trvají déle, jak tomu bylo právě letos. Dlouhotrvajícím teplotám tato izolace nezabrání vniknout do interiéru a následně budova, popř. byt pomaleji vychládají. Je tedy vhodné tyto prvky kombinovat a využívat jejich schopností synergie.

Máte-li jakékoli dotazy týkající se stínění budov, rolet a žaluzií, neváhejte se na nás obrátit. Nebo vyplňte nezávazný jednoduchý formulář a získejte do 2 dnů cenovou nabídku. Budete mile překvapeni.

NAVŠTIVTE NÁŠ PRODUKTOVÝ WEB STÍNICÍ TECHNIKY.

Buďte naším fanouškem na Facebooku

Copyright © 2002 - 2019 Sodoma Perfecta s.r.o.
Všechny práva vyhrazena, v případě porušení se trestá dle zákona policíí ČR.