Jak vybrat venkovní žaluzie?

Jsou stylové, domu propůjčují neotřelý vzhled, chrání vás před dráždivými slunečními paprsky a potenciálním zlodějům znepříjemní práci. Venkovní žaluzie nacházejí stále častěji cestu do vašich domovů, bytů i kanceláří. Jak je vybrat, abyste byli spokojeni?

Venkovní žaluzie spadají do kategorie tzv. stínící techniky. Ta je v současné době populární a u řady moderních staveb se stává nebytností. Současná architektura dává přednost velkým proskleným plochám orientovaným na jižní stranu, které poskytují pasivní solární zisky a snižují tak potřebu tepla na vytápění.

Šetří energii v létě i v zimě

Na druhou stranu, když je slunce příliš a interiér je nadmíru vyhřátý, začnete toužit po chládku. Ten poskytují právě venkovní žaluzie, které se velmi snadno obsluhují a velmi dobře dokážou regulovat teplotu uvnitř interiéru. Na druhou stranu oceníte je i v zimě, kdy částečně omezují únik tepelné energie.

Jejich využitím, je možné snížit spotřebu energie u budov o 20 až 25 %. V létě domácnost šetří při provozu klimatizace, v zimě nemalou měrou např. při vytápění.

Tyto žaluzie ovšem mají i další řadu funkcí, které při běžném provozu domácnosti i kanceláře oceníte. Ochrání vás před úmornými slunečními paprsky, které vás ruší při spánku, práci nebo při sledování oblíbeného pořadu v televizi, i před případnými pohledy zvědavců z ulice.

Venkovní žaluzie se velmi snadno ovládají, takže si je můžete nastavit tak, jak zrovna potřebujete. Například je naklopíte jen částečně, aby vás chránily před sluncem, ale nezabránily zcela ve výhledu.

V kostce: Co umí venkovní žaluzie?

 • Regulují teplotu v interiéru.
 • Chrání interiér (nábytek, koberce apod.) před nepříjemnými slunečními paprsky.
 • Šetří energii (v létě pro použití klimatizace, v zimě na vytápění).
 • Chrání interiér před zvědavými pohledy zvenčí (přízemí).
 • Ztěžují práci případným zlodějům
 • Díky nastavitelným lamelám si vždy pohodlně navolíte takovou intenzitu světla, jaká vám bude vyhovovat.

Vybíráme venkovní žaluzie

Aby venkovní žaluzie dobře plnily své funkce, je třeba věnovat pozornost jejich výběru. Klíčová je kvalita jejich provedení i instalace. V této oblasti spolupracujeme již několik let s firmou SERVIS CLIMAX, která je jejich největším výrobcem v ČR a držitelem certifikátu ISO 9001.

Výběr venkovních žaluzií, které mají široké spektrum využití, podřiďte tomu, kde je budete instalovat. Lez je využít i na verandách nebo terasách. Jsou vyráběny z odolných materiálů, které odolávají povětrnostním podmínkám.

Kde všude využijete venkovní žaluzie?

 • V domácnosti, v bytových domech i v kancelářských budovách.
 • Na verandách, terasách, individuálně v zahradních altánech a na pergolách.

Venkovní žaluzie se zpravidla dodávají v šířkách 90, 80 a 70 mm. Pokud potřebujete zastínit menší plochu, jsou k dispozici o šíři i 50 mm. Na bočních stranách mají hliníkové vodící lišty, které slouží k jejich zajištění. K ukrytí vytaženého svazku se používají krycí plechy.

Jako spotřebitele vás nejčastěji při výběru zaujme barva a celkový design. Měli byste ale věnovat pozornost i dalším parametrům. Jde například o ovládání venkovních žaluzií, které může být automatické, nebo ruční. Doporučujeme kvalitní elektropohon Somfy z naší nabídky a jenž je možné zapojit do centrálního řídicího systému.

Elektropohon je také možné doplnit o dálkový ovladač, kterým regulujete nastavení podle své potřeby. V současné době se také stále častěji propojují žaluzie se slunečními nebo větrnými čidly, díky kterým je jejich nastavení regulováno automaticky.

Základní typy venkovních žaluzií

Při výběru venkovních žaluzií budete zcela jistě řešit i materiál. Nejčastěji se používají hliníkové lamely, které jsou vysoce kvalitní a odolné vůči klimatickým vlivům.

 • Venkovní žaluzie Z 90 – (maximální plocha na motor 16m2, spojené žaluzie až 36 m2): Hliníkové lamely o šířce 90 mm jsou standardně dodávány v patnácti barevných odstínech.
 • Venkovní žaluzie C 80 – (maximální plocha na motor 16m2, spojené – až 36 m2): Hliníkové lamely o šířce 80 mm jsou standardně dodávány v šestnácti barevných odstínech.
 • Venkovní žaluzie F 80 – (s malou výškou stažené žaluzie; maximální plocha na motor 9 m2, spojené – až 36 m2): Hliníkové lamely o šířce 80mm jsou standardně dodávány v sedmi barevných odstínech.
 • Venkovní žaluzie Z 70 – (maximální plocha na motor 16m2, spojené – až 36 m2): Hliníkové lamely o šířce 70mm jsou standardně dodávány v devíti barevných odstínech.
 • Venkovní žaluzie EXT 50 – (maximální plocha 5m2): Žaluzie s označením EXT 50 jsou určeny pro exteriérové stínění menších ploch. Hliníkové lamely mají šířku 50 mm a jsou standardně dodávány ve čtrnácti barevných odstínech.

Pro více informací a cenovou nabídku nás kontaktujte, připravíme vám výhodnou nabídku.

NAVŠTIVTE NÁŠ PRODUKTOVÝ WEB STÍNICÍ TECHNIKY.

Buďte naším fanouškem na Facebooku

Copyright © 2002 - 2019 Sodoma Perfecta s.r.o.
Všechny práva vyhrazena, v případě porušení se trestá dle zákona policíí ČR.