Jak vybrat rolety

Sluneční paprsky, které vás lákají z postele a slibují krásný den, jsou někdy příjemné. Jenže když si chcete pospat po probdělé noci, mohou být spíše na obtíž. Nemluvě o horkých letních dnech… A pak přijde zima, které naopak nechceme dát ani kousek tepla z našeho domova. Má vůbec tento neustálý boj s počasím řešení?

Touhu po tepelné i světelné pohodě máme vrozenou. Od vnitřního klimatu se odvíjí, jak dobře se cítíme na duši i na těle. V přetopených a nevětraných místnostech nám bývá těžko. Stejně jako v chladném interiéru. Přitom se požadavky na vnitřní klima mění i během dne.

Předokenní rolety: klid a tepelná pohoda

Jednoduchou regulaci světla i teploty v interiéru nabízí předokenní rolety, které jsou mnohem účinnější a hygieničtější než klasické závěsy. Navíc propůjčují domu neotřelý moderní vzhled a slouží i jako ochrana před nenechavými prsty případných zlodějů.

„Předokenní rolety jsou v řadě případů i nedocenitelným bezpečnostním prvkem rodinných domů, kanceláří i obchodů. Vyšší bezpečnost poskytují zejména lamely z extrudovaného hliníku, které jsou pevné a skvěle odolávají také povětrnostním vlivům.

Předokenní rolety využijete v celé řadě případů:

 • chrání před dotěrnými slunečními paprsky,
 • zamezují přehřívání interiéru v létě (úspora za klimatizaci),
 • fungují jako tepelná izolace v zimě (úspora za vytápění),
 • celkově mohou snížit náklady na energii až o 40 %,
 • jsou i bezpečnostním prvkem,
 • snižují i venkovní hluk, a to až o 7 dB,
 • zajišťují klidný spánek bez jakýchkoli rušivých vnějších vlivů.

Předokenní rolety se velmi snadno ovládají, takže si můžete jednoduše regulovat teplotu v interiéru a snížit tak výdaje za energie. Primárním cílem je poskytnout ochranu před slunečními paprsky, pokud zrovna nejsou v interiéru žádané. Tím vám pomáhají udržet optimální teplotu v interiéru, která přispívá k vytvoření zdravého vnitřního prostředí pro spánek, odpočinek i práci.

Při výběru dejte pozor na…

 • Kvalitu provedení – Protože ta rozhoduje o tom, zda budete s předokenními roletami spokojeni a zda perfektně splní všechny výše uvedené funkce. Nejvíce funkční jsou zejména ty rolety, které mají hliníkové lamely vyplněny termoizolační PUR pěna, která dobře utěsní okna a ušetří v zimě až 70 % tepelné energie.
 • Materiál – Při výběru těchto rolet zohledněte také jejich materiál. Je třeba podotknout, že dříve využívané plastové předokenní rolety jsou spíše na ústupu a předokenní rolety se již delší dobu vyrábí převážně z hliníku, který má celou řadu vynikajících vlastností. Velmi dobře odolává povětrnostním vlivům, nabízí vyšší bezpečnost, delší životnost, poskytuje lepší ochranu vůči UV záření a má lepší izolační vlastnosti.
 • Způsob ovládání – Můžete si vybrat mezi ručním a elektrickým ovládáním rolet. Každé z nich má své výhody a nevýhody. Moderní elektrické ovládání je sice o něco nákladnější, na druhou stranu ušetří váš čas a zvyšuje vaše pohodlí, protože předokenní rolety můžete ovládat z pohodlí vaší ložnice, obýváku nebo jiné místnosti. Elektrické ovládání je navíc šetrné k lamelovým zámkům, což prodlužuje životnost předokenních rolet. Pro jejich ovládání bych doporučil zejména dálkový ovladač, který umožňuje obsluhu rolet v celém domě prostřednictvím jednoho tlačítka.
 • Barevné provedení – Po vyřešení technických detailů je třeba vzít v potaz i design, resp. barvu rolet. Hliníkové předokenní rolety můžete běžně vybírat až v 25 barvách, za příplatek je pak možné realizovat i další odstíny. Schránka s vodícími lištami se standardně dodává v bílé, hnědé, stříbrné, béžové a šedé barvě. Povrch je kryt kvalitním lakem, který zajišťuje vysokou odolnost proti otěru. Samozřejmostí je lakování vodících lišt a dalších komponentů dle vzorníku RAL, který nabízí přes 2.500 odstínů barev.

Kvalitu provedení a bezchybnou funkčnost předokenních rolet mohou garantovat pouze přední výrobci a dodavatelé. V případě předokenních rolet využíváme komponenty pro roletové systémy firmy Building Plastics a ALUKON, které patří k předním evropským lídrům na trhu. Co se týká pohonů a řízení, využíváme rovněž systémy od světové jedničky na trhu, tedy společnosti SOMFY.

Pro více informací a cenovou nabídku nás kontaktujte.

NAVŠTIVTE NÁŠ PRODUKTOVÝ WEB STÍNICÍ TECHNIKY.

Buďte naším fanouškem na Facebooku

Copyright © 2002 - 2019 Sodoma Perfecta s.r.o.
Všechny práva vyhrazena, v případě porušení se trestá dle zákona policíí ČR.